Nadruki na smyczy wykonujemy trzema technikami:

TERMODRUK - FLEX - FLOK - to bardzo trwała i efektowna technika wykonywania zdobień. Polega na naniesieniu wyciętej na ploterze specjalnej folii. Folie tą wgrzewa się w wysokiej temperaturze za pomocą prasy termicznej. Estetyka, jakość i trwałość są bezkonkurencyjne w porównaniu z innymi metodami druku na tkaninach. Nadruki wykonane tą techniką charakteryzują się idealnym kryciem powierzchni, wyrazistością kolorów, stałością barw oraz wysoka odpornością na ścieranie i spieranie. Dzięki folii flex uzyskujemy gładką powierzchnie, natomiast floc umożliwia nadruk z "meszkiem" (plusz, moher).
Najważniejszą zaletą techniki flex-flok jest możliwość wykonania pojedynczego nadruk przy rozsądnej cenie. Bez konieczności ponoszenia kosztów przygotowania.

FLEX FLOK (meszek)

W tej technice każdy kolor nakładany jest osobno dzięki czemu osiąga się czyste równomierne i trwałe kolory.

Technika flex i flok wymaga specjalnego przygotowania projektu w grafice wektorowej (najlepiej cdr - Corel Draw do wersji 11) wszystkie szczegóły w części PRZYGOTOWANIE PROJEKTU.

KOLOR DRUKU w technice termodruku

  biały   czarny
  żółty   srebrny
  czerwony   złoty
  zielony   zielony neon
  granatowy   żółty neon
  błękitny   pomarańczowy neon
  pomarańczowy   różowy neon

smycze wykonane techniką termodruku


SUBLIMACJA - FULL COLOR - technika polegająca na wykonywaniu nadruków za pomocą specjalnych tuszy sublimacyjnych, przenoszonych na papierach transferowych, w prasie termicznej. Daje możliwość wykonywania dowolnych nakładów (już od 1 szt.) nadruków w pełnym kolorze dowolnych motywów. Ilość kolorów nie wpływa na cenę.
   Nadruki wykonujemy na specjalnych białych taśmach na podstawie bawełny szerokości 15 lub 20 mm.

W tej technice ilość kolorów nie ma znaczenia. Pełnokolorowy nadruk w jednej cenie.

Należy starać się aby nadruk był na białym tle co da lepszy efekt. Nadrukowywanie jednolitego tła może może dać przebarwienia i różnice kolorów w miejscach łączenia nadruków.

Technika sublimacji pozwala na dostarczenie projektu w dowolnym formacie graficznym (jpg, tif, gif...). Jakość nadruku zależy od jakości dostarczonej grafiki. Dobra jakość daje grafika w rozdzielczości 200dpi w skali 1:1 (2200x1600 pixli).

smycze wykonane techniką sublimacji


SITODRUK - technika polegająca na nanoszeniu jedno lub wielobarwnych nadruków na taśmy. Jest to jedna z najpopularniejszych metod znakowania tkanin. Nadruki wykonane tą metodą charakteryzują się stosownie dużą wytrzymałością podczas użytkowania jak i prania. Najważniejszą zaletą sitodruku jest bardzo niska cena nadruku.
Technika stosowana głownie przy ponad 100 szt.

W tej technice każdy kolor nakładany jest osobno za pomocą sita drukarskiego dzięki czemu można uzyskać bardzo drobne elementy nie osiągalne w innych technikach.

Technika sitodruku wymaga przygotowania projektu w grafice wektorowej (najlepiej cdr - Corel Draw) wszystkie szczegóły w części PRZYGOTOWANIE PROJEKTU.

smycze wykonane techniką sitodruku

^ góra

powered by INTERGRAF